İngiliz Araba Markaları
İngiliz Araba Markaları

İngiliz Araba Markaları

Otomotiv sektöründe hepimizde bilmekteyiz ki en fazla Alman ve Fransız otomobil markaları bilinmekte, tabir yerindeyse gözü kapalı şekilde sayabilmektedir. Peki, her daim gizliliğini koruyan ve merak konusu halini alan İngiliz araba markaları nelerdir? Sizlerle detaylı bir şekilde işleyecek, aklınızdaki tüm sorulara açıklık getireceğiz.

  • Yalnızca İngiltere’de değil tüm dünyaca tanınmış popüler araba markası, Alman araba markası olan Volkswagen’nin yan kuruluşu sayılmakta olan Bentley, Bentley Motors Limited tarafınca üretilmekte, piyasaya büyük bir onurla sürülmektedir.
  • Bir başka İngiliz araba markası olan Lotus Cars ise 1952 yılı itibarı ile dönemin uzmanlarından olan Collin Chapman öncülüğünde kurulmuş ve İngiliz tarihinin en büyük yarış arabası üreticisi olmuştur.
  • Land Rover ise İngiltere’nin Gaydon kentinde yer edinmiş, İngiliz araç üreticisidir. İlk modeli, 1948 yılında Spencer ve Maurice Wilks ismindeki iki kardeş tarafından kurulmuş, piyasaya sürülmüştür.
  • Bir diğer İngiliz araba markası ise Rolls Royce olmaktadır. Bu marka, 1911 yılı itibarı ile piyasaya sürülmüştür. “R” logosu barındıran bu marka, cömertliği ve gücü temsil etmektedir.

İngiliz Araba Markaları Doğru Tercih

İngiliz araba markaları günümüzde Alman ve Fransız araba markaları kadar popüler olmasa da son zamanlarda büyük merak uyandırmayı başarmış, otomobil tutkunlarının gözdesi haline gelmiştir. İngiliz araba markalarına yönelecek olan her bireyin marka hakkında detaylı analizler yapmaları ve sistemi detaylıca araştırmaları gerekmektedir. Bu anlamda en fazla tercih edilen markalara yönelmek daha isabetli olacaktır zira İngiliz araba markaları doğru tercih olacaktır. İngilizlilerin de otomotiv sektörüne yön verecek değerli onlarca markası bulunmaktadır. Bunlardan birkaçına ilk başlığımızda değinmiştik. Şimdi de İngiliz araba modelleri sıralamasını ve otosahne listesin sizlere maddeler halinde sunacağız.

  • BMC Mini İngiliz araba markası
  • Jaguar E-Type İngiliz araba markası
  • Aston Martin DB5 İngiliz araba markası
  • Jaguar XJ220 İngiliz araba markası
  • Lotus Elan İngiliz araba markası
  • Ford GT40 İngiliz araba markası

İngiltere’de İkinci El Araba Satın Almak

İngiliz araba üreticilerinin gelenekselciliği ön plana çıkardığını hepimiz bilmekteyiz. Bu alanda birbirinden değerli ve konforlu araçlar tasarlanmış ve büyük ir onurla piyasaya sürülmüştür. Şimdi sizlerle birlikte İngiltere’de ikinci el araba satın almak süreçlerine değinecek, sizlerle süreci maddeler haklinde inceleyeceğiz.

1)Öncelikle nasıl bir araç edinmek istediğinize karar vermelisiniz.

2)Daha sonra edinmek istediğiniz İngiliz araba markalarının genel kapsamını, niteliklerini detaylı bir şekilde irdelemeli, sonuca ulaşmalısınız

3)Karar verme aşamasında aceleci davranmamalısı, araştırmalara zaman ayırmalısınız.

4)Piyasa araştırmasının ardından aracı görmeye ve gerekli durumlarda test etmeye gitmelisiniz.

5)Araçtan memnun kalmanız durumunda satın alma sürecini başlatmalısınız.

6) Araç sigortasını yaptırmalı ve satın aldığınız aracın rutin bir şekilde temizliğini sağlamalısınız.

İngiliz Otomobil Tarihi

Otomobiller 19. Yüzyıl başlarında enerji kaynağı olarak nitelendirilen buhar ile kullanılmaya başlanmış, daha sonrasında ise yerini içten yanmalı petrole bırakmıştır. İlk olarak gelişmiş ülkelerde üretile ve geliştirilen otomotiv sektörü, kısa süre içerisinde yaygınlık kazanmış, bireylere yük taşımacılığı konusunda bir hayli kolaylık sağlamıştır. Fakat şunu belirtelim ki otomobil yalnızca bir kişi tarafından bir defaya mahsus keşfedilmemiş, tarihte İngiliz, Alman, Rus birçok ülke vatandaşı tarafından birçok kez denenmiş ve otosahneye çıkarılmıştır.  İngiliz otomobil tarihi özellikle II. Dünya Savaşına dayanmakta, savaşının ardından İngiltere’de çalışmaklar hız kazanmış ve dönemin koşullarına göre en konforlu ve en lüks araç yani Land Rover tasarlanmış, büyük bir onurla piyasaya sürülmüştür. İngiliz araba markaları hem eski dönemlerde he de günümüzde ilgi odağı olmuş, çokça tercih edilmiştir.

Yorum ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategoriler

Yeni Yazılar

About us

John Hendricks
Blog Editor
We went down the lane, by the body of the man in black, sodden now from the overnight hail, and broke into the woods..
Copyright © 2021. Bir EFGRUP Kuruluşudur.